Atış Poligonu Açmak

bibetik

Administrator
Yönetici
#1
Atış Poligonu Açmak

Günlük hayatından stresinden biraz olsun kurtulmak isteyen kişiler için atış poligonları son yıllarda oldukça popüler olmaya başlamıştır. Ne iş kursam nereye yatırım yapsam diyen girişimciler için atış poligonu açmak oldukça cazip olabilir.
Atış poligonları açık havada da kapalı alanda da olabilir. Sıfırdan başlayabileceğiniz gibi var olan bir tesisi de alabilirsiniz. Ne tür bir atış poligonu açacağınıza karar verdikten sonra güvenlik, sigorta, kayıtların tutulması ve bildirim şartlarının yerine getirilmesi de dahil ilgili yönetmelikleri uygulayabilecek türden bir insan olup olmadığınıza karar verin. Ayrıca silah karşıtı aktivistlerin, medya incelemelerinin ve müşterilerinizin hareketleri veya sizin ve çalışanlarınızın hataları veya unutkanlıkları yüzünden başınıza gelebilecek sonuçları hesaba kattığınızdan emin olun.

Atış poligonu nasıl açılır?
1 – İlgili resmi kurumlara başvurarak neler yapmanız gerektiğini öğrenin. Bulunduğunuz şehrin emniyet müdürlüğünün resmi internet sayfasını veya ilgili bakanlıkların internet sayfalarını inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.
2 – Bulunduğunuz yerdeki ve dışındaki atış poligonlarını ziyaret edin ve mümkün olduğunca çok silah fuarına katılın. Sektörde olan kişilerle konuşun ve size tavsiyeler vermek isteyecek silah üreticileri ile temaslar kurun.
3 – Haberler ve tavsiyeler alabileceğiniz sektördeki bütün ulusal ve uluslar arası kuruluşlara ve derneklere üye olun.
4 – Maliyetlerinizin de dahil olduğu bir iş planı hazırlayın. Sıfırdan bir atış poligonu açmak özellikle de kapalı olanlar oldukça pahalıdır. Diğer işletme sahipleri ile temas kurarak tesisini satmak isteyen veya ortak olmak isteyen var mı öğrenin. Bu sayede masraflarınızı azaltırsınız ve var olan bir müşteri tabanına sahip olursunuz.

5 – Emlakçılar ile temas kurun. Bu kişilerle iyi ilişkiler kurarak imar kanunları ve güvenlik gereklilikleri ile bilgi alın.

Piyasaya giriş
1 – Firmanızın imajına karar verin ve bu imajı logonuza, isminize, tesis dekorasyonunuza, promosyonlarınıza ve reklamlarınıza adapte edin. Firma imajınız hedef kitlenin psikolojik ihtiyaçlarıyla örtüşmelidir.
2 – Yerel silah kulüplerine, spor ürünleri satan mağazalara ve ticari kuruluşlara tanıtımınızı yapın.
3 – Faaliyetinizin ilk aylarında müşteri çekmek için indirimler yapın ve yarışmalar düzenleyin.
4 – Silah sahipliği, bakımı ve kullanımıyla ilgili kurslar düzenleyin.
5 – Resmi lansman tarihinizi reklamlar aracılığıyla duyurun.

İhtiyacınız olanlar
  • İş planı
  • İşletme ruhsatı
  • Çalışma izni
  • Sigorta
Kaynak: http://www.yeniisfikirleri.net/atis-poligonu-acmak/